Makedonya Mit Üniversiteleri

mit universitesi uskup

Ülkemiz öğrencileri için önemli bir ülke konumunda olan ve eğitim olarak hemen tüm üniversitelerinde dilini kullanan Makedonya oldukça önemli bir eğitim ülkesidir. Bu durum özellikle Türk öğrencileri için faydalıdır. Makedonya ülkesinde kurulmuş olan üniversitelerden biri olan Makedonya Mit Üniversiteleri başkent Üsküp şehrinde kurulmuş ve aynı zamanda da özel olan bir üniversitedir. Üniversitenin özel olmasından dolayı yüksek ücretler bekleyen öğrencilerin yanılacağını belirtmek isteriz. Çünkü Makedonya ülkesinde eğitim giderleri son derece düşük olup belki de şaşıracağınız fiyatların geçerli olduğu bir ülkedir. Makedonya mit üniversitesi de bu konuda yıllık olarak öğrencilerinden ortalama en 3000 dan başlayan fiyatlar ile karşılaşırsınız. Bu ücret okuduğunuz bölüme göre değişmekle birlikte güncel fiyatları Türkiye Temsilciliğini yapan Rimena Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan öğrenebilirsiniz. Görüldüğü üzere son derece uygun maliyetli olan bu üniversitede okuyabilmek ve eğitim almak için sadece herhangi bir liseden mezun olmanız yeterli olacaktır. Lise diplomanız ile birlikte geldiğiniz zaman dilediğiniz bölümü seçebilir ve dilinde bir bölüm seçtiyseniz de doğrudan 1.sınıfa başlayarak eğitim alabilirsiniz.

Makedonya Mit Üniversiteleri bir öğrencinin rahat edebilmesi için son derece önemli olan bir kampüse sahiptir. Çünkü kampüs üniversite öğrencisinin adeta bir yaşam alanıdır ve bu yaşam alanının öğrenciye yönelik olması son derece önemlidir. Bunun farkında olan üniversite yönetimi tüm öğrencilerin keyif alacağı bir kampüs yapmışlardır. Kampüs içerisinde öğrencilerin tüm sosyal imkânlarını karşılayacak kadar yeterli bölüm vardır. Birçok kütüphane, oyun salonları ve öğrenciler için kafeler olmak üzere birçok alternatif mevcuttur. Aynı zamanda öğrencilerin ders dışında rahat olmaları temiz hava alabilmeleri için son derece modern şekilde dizayn edilmiş bir ormanlık alanı da bulunmaktadır.

Öğrenciler Makedonya Mit Üniversiteleri öğrencisi olduktan sonra üniversitenin vermiş olduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz.Üniversite gelişmiş bir yapı sistemi ve modern bir şekilde öğrencilerin kullanımına açılmıştır.

 

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş