Makedonya Goce Delcev Üniversiteleri

goce delcev universitesi

 

Bir balkan devleti olan Makedonya da yer alan Makedonya Goce Delcev Üniversiteleri bir devlet üniversitesidir. Bu üniversite 2007 senesinde kurulmuştur. Balkan ülkesi olan Makedonya nın kuzeydoğu, doğu ve güneydoğu kısmında üniversite ihtiyacını karşılamak için kurulan bir üniversitedir.30 yılı aşkın zamandır hizmet vermektedir. Bu üniversite saygı, sevgi beceri kavramlarına önem vermektedir. Bu üniversitenin rektörü ise sasha mitrev dir. Makedonya da çeşitli yerlerde fakülteleri vardır. Bu üniversite de 4000 öğrenciye eğitim öğrenim vermektedir. Bu üniversite den alınan diplomanın ise Amerika ve Avrupa da geçerliliği vardır.

Makedonya Goce Delcev Üniversiteleri Türkiye deki bazı üniversiteler ile beraber iş birliği yapmaktadır. Bu üniversitenin eğitim dili Makedoncadır. Ayrıca diğer adı da iştip üniversitesi diye de bilinir. Bu üniversite de 12 tane fakülte vardır. Bu fakülteler doğal ve teknik bilimler fakültesi, bilgisayar bilimleri fakültesi, ziraat fakültesi makine mühendisliği, elektrik mühendisliği fakülteleri, teknoloji fakültesi, tıp fakültesi, ekonomi fakültesi, hukuk ve eğitim bilimleri fakültesi, filoloji ve müzik sanatı fakültesi turizm ve iş lojistik fakültesi olarak hizmet verir. Tıp fakültesinin senelik ücreti baya uygundur.

Makedonya Goce Delcev Üniversiteleri Makedonya da açılan dördüncü devlet üniversitesidir. Goce Delcev Üniversiteleri sunduğu imkânlarla oldukça cazip bir üniversitedir. Öğrenciler için sosyal ortamlar yaratmıştır. Kariyerinize bir adım önde başlayacaksınız. Farklı ülkelerden gelenlerin zorlanmaması için dil eğitimi vermektedir. Rimena Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kaydınızı yapıp her konuda size danışmanlık yapmaktadır.Bu oldukça önemlidir hem iletişim hemde eğitim hayatını etkileyen bir noktadır.Bu üniversite sayesinde Slav dilerini konuşabileceksiniz.15 binden fazla olan nüfusu ile ahlaki değerlere önem veren iştip de yer alan bu üniversite her açıdan kaliteli ve avantajlıdır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş