Kiril Metodi Üniversiteleri

üsküp kiril metodi universitesi

Kiril Metodi Üniversiteleri 21 fakültesi ve bu fakültelerin bir dolu alt bölümleri ile ve 5 araştırma enstitüsü ile eğitim-öğretim veren Üsküp Kiril Metodi Üniversiteleri kurulduğu ilk yıllarda 3 fakülte ile eğitime başlamış ve günümüz bilgi çağında modern bir ilim-irfan yuvası olmuştur. Makedonya’nın ilk resmi ve en eski üniversitesi olan bu kurum, adından da anlaşıldı üzere başkent Üsküp te devasa bir kampüste konuşlanmıştır ve hali hazırda yerli-yabancı bir çok öğrenciye eğitim vererek bilgi yuvası olmaya devam etmektedir. Balkanlardaki bu okulda okumak isteyen üniversite adayları içinde, buranın fiyatları cezbedici olup, her biri kendi branşında donanımlı akademisyenleri ile, öğrencilerine dersler dışında da ihtiyaçlarını giderme de yol gösterici olmaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversiteleri kayıtlarında puan kriteri aramamaktadır. Taban puanları da bulunmadan okuyabileceğiniz bir üniversite olan bu kurum, sadece lisan eğitimi değil, yüksek lisans ve doktora programları ile de üniversite hayatınızdan sonra yine siz gençlerin yanında gururla yer almaktadır. Makedonya’da bulunmasından dolayı eğitim ana dili Makedoncadır fakat hazırlık sınıflarında verilen Makedonca eğitimi sonrasında Makedonca okuyabileceğiniz bölümler, devam edebileceğiniz branşları mevcuttur. Bunun yanı sıra, çeşitli ülkelerden öğrenci kabul etmesi sebebiyle de diğer dillerinde de dersler verilmektedir.

Dünyadaki ilk beş yüz üniversite sıralamalarına girmeyi hedefleyen Üsküp Kiril Metodi Üniversiteleri nin en önemli vizyonu dünya çapında kaliteye ayak uydurmaktır. Köklü bir geçmişe sahip olmasına rağmen, her yıl kendisini yenilemesi ile ve eğitim sisteminde ortaya çıkan farklı anlayışları da kendi bünyesinde harmanlaması ile, mezun verdiği öğrencilerinde kaliteyi yakalamayı hedef almıştır.Birçok Avrupa üniversitesi ile rekabet edebilecek seviye de olan Üniversite, 2500 e yakın akademisyeni ve her yıl hemen hemen 50.00 e yakın öğrenciyi kabul etmesi ile ne kadar büyük bir kulvarda standart yakaladığını bizlere kanıtlamaktadır. Günümüzde Türk gençlerinin de ilk sıralardaki tercihi olmaya başlamıştır ve Yurt dışında özel bir üniversitede okumanın, üstelikte böylesi cazip fiyatlarla eğitim almanın çekiciliğini de takdir-e şayan bir tarzda ortaya koymuştur. Sizler de sınavsız üniversite istiyorsanız, burayı düşünmeniz menfaatinize olacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş